MenuH

Z muže kuchař, aneb recepty pepajs.czeidam Vaříme se sýry
Recepty na vaření se sýrem mi zaslal emailem kamarád. Nadchly mne natolik, že je uveřejňuji pro ostatní zájemce. Recepty jsou rozděleny do šesti skupin a to dle konkrétního sýru. Zde jsou odkazy na jednotlivé skupiny receptů: Eidamská cihla, Hermelín, Niva, Tvarůžky, Tvaroh, Ostatní sýry (Emental, Balkan ..........)

img Guláš
Hovězí guláš ala pepajs.cz

img Koblížky na špejli
Ježíšek nám přinesl další elektrické zařízení do kuchyně. Koblížkovač. Koblížky bez oleje, nenáročná práce a super úspěch u dětí. Tak bych asi shrnul moje dojmy. Dárek při tom nepřesáhl cenu 500,- Kč.

img Domácí házené nudle
Velice rychlé a jednoduché na přípravu s efektivním výsledkem. Hodí se především do česnečky, hovězí polévky, kuřecího vývaru a není na škodu ani v zeleninové polévce pro pocit hutnosti.

img SULC moji babičky
Příprava sulcu není žádná věda, ale pár vychytávek mojí babičky z něj udělá trochu lepší pochoutku, která zavoní i dosavadním odpůrcům uvedené pochutiny.

img Domácí pizza
Domácí pizzu jsem řadu let dělal z kupovaného listového těsta. Jednou jsem dostal recept na domácí těsto a od té doby si jej vyrábím sám. Jednoduše a skoro bez námahy.

img Čokoládové oříškové čtverce
Mezi cukroví, které slavilo opakovaně úspěch patří čokoládooříškové řezy s falešným marcipánem a plnkou. Příprava je poněkud pracnější, ale úspěch je garantovaný.

img Jablečný dort
Jablečný dort za studena s kakaovou polevou. Jednoduché, osvěžující, jedlé! (až moc)

img Kytka pro gurmány
I květinou lze udělat radost masožravcům. Nevěříte? Zde je důkaz!

img Sýrové měsíčky
Sýrové měsíčky - slané pečivo pro všechny generace a zaručený úspěch